 |
 |
Cărți |
 |
 |
Monografie, critică, eseu |
Contemporani |
Dezvoltare personală |
Istorie |
Dosar |
Drept |
Clasici |
SF, horror |
Versuri |
Trup, minte, spirit |
Filosofie |
Junior |
Business - Economie |
Psihologie, psihanaliză |
Polițiste |
Părinți |
Medicină |
Paranormal |
Naturiste |
Practic |
Religii |
Enciclopedii, dicționare |
Dragoste |
Culinare |
Thriller, aventuri |
Turism |
Aventurile copilăriei |
Teatru |
Educație |
Umor |
La taifas |
Limbi străine, dicționare |
Război |
Western |
Capodopere |
Arte marțiale |
Bibliografie școlară |
Hai la joacă |
Album |
Capă și spadă |
Sport |
Second hand |
 |
 |
Reviste |
 |
 |
Legislație, drept |
Cuvinte încrucișate |
Second hand |
 |
 |
CD-uri audio |
 |
 |
Limbi străine, dicționare |
 |
 |
Hărți |
 |
 |
Turistice |
 |
 |
Softuri |
 |
 |
E-books |
 |
 |
Cele mai cumpărate |
 |
 |
 |
 |
Noutăți în magazin |
 |
 |
Vremuri zbuciumate
|
Trepte spre cer
|
Sânge albastru
|
Aproximații
|
Jurnal
|
 |
 |
Lista noutăților |
 |
 |
|
 |
 |
EUROALIA+ |
 |
 |
Program de afiliere
|
Login afiliați
|
Platforma SOL
|
 |
 |
Pune o întrebare |
 |
 |
SC CrysSoft SRL
|
Prin e-mail:
|
Întrebări frecvente
|
|
|
Editura:
Fundația Culturală Ideea Europeană Coleția:
Biblioteca Ideea Europeană - Roman
roman, 360 pag. Format: 13x20 cm ISBN: 973-86970-0-X
Preț: 46,20 lei
Cod produs: CAS0001B
|
Mira îl urmă fără să-i pună întrebări, fără să-i ceară explicații; cineva din ea presimțea ce va urma, îndemnând-o să amâne deznodământul, altcineva o făcu să cedeze. Ieșiră din atelier. Cerul era de plumb. Persista o adiere de vânt înfrigurat. Aerul deveni greu. Sculptorul se îndreptă de-a lungul atelierelor vecine, spre scuarul invocat în discuțiile anterioare. Mira îl urmă fără să comenteze; de fapt, își lăsă pașii să lunece după prietenul ei. La intrarea în scuar se afla un rând de copaci, arțari, stejari, de câțiva ani - să fi avut vreo cincisprezece-douăzeci; arbori cu frunziș pestriț, rar, șters. Intrară amândoi; scuarul era despicat în două jumătăți cvasiegale de o cărare ce avea deasupra un strat de iarbă verde-gălbuie, cu minuscule chelii pe ici-colo. Pe ambele părți ale cărării se aflau statui, situate una lângă alta, într-o aparentă dezordine studiată. La o privire atentă, remarcai, surprins, că distanța dintre statui - cu toate că insuficientă - lăsa nu puțin spațiu, încât fiecare personaj de piatră respira în voie. Sculptorul traversă, urmat de Mira, întregul scuar - avea vreo patruzeci de metri lungime și o lățime de vreo douăzeci - și o invită să ia loc pe banca din capătul dinspre răsărit al acestui univers de piatră, închis între niște ziduri nu prea înalte, de piatră, acoperite cu un strat de iederă cărămizie.
Tăcură amândoi. Venea un frig rar, capricios. |
Disponibilitate: Produsul se află pe stoc în depozitul propriu CrysSoft Euroalia. Stocul se actualizează zilnic.
Termen de livrare: pachetele sunt expediate în 1-2 zile lucrătoare de la confirmarea comenzii și ajung la destinație în 3-5 zile lucrătoare. Produsele sunt expediate direct din depozitul nostru, prin Poșta Română în sistem ramburs.
Taxe poștale: gratuit pentru pachetele de peste 150 de lei, între 6 și 8 lei pentru comenzi sub 75 de lei și reduceri progresive între 75 și 150 de lei.
Cadou: Pachetele ce conțin cărți primesc cadou un semn de carte, indiferent de valoarea comenzii!
|
Comentarii:
Nu există nici un comentariu...
Adaugă un comentariu...
|
Vă mai recomandăm:
|
|
|
|
|
|
|
|
Drept civil român. vol. II. Dreptul de proprietate și alte drepturi reale. Culegere de spețe. Modele de contracte și alte acte juridice. Modele de acțiuni,
Florin Ciutacu,
Themis Cart
|
carte, drept, culegere de spețe, 64,26 lei, mai multe detalii ... cumpără acest produs ...
|
|
|
|